LAJMI I FUNDIT:

Këta janë zëvëndësuesit e Busquets

Këta janë zëvëndësuesit e Busquets

Vicente Del Bosque ka vendosur që të ftojë lojtarë të rinj në përbërje për duelin ndaj Spanjës, por ai nuk ka konfirmuar se kush mund ta zëvëndësojë Busquetsini.

Reklama

Busquets e ka thyer gishtin dhe ai është liruar nga obligimet me kombëtaren, teksa për të janë tri opsione – San Jose, Sergi Roberto dhe Koke.

“Ne kemi zgjidhje të mira të cilat mund ta zëvëndësojnë Busquetsin”.

“Busquets ka shkuar sepse nuk është ndjerë mirë. Ne kemi prefeuar që ai të qëndorjë, por nuk ishte mirë për të”, u shpreh Del Bosque. /Telegrafi/