LAJMI I FUNDIT:

Këta janë mbrojtësit e djathtë më të mirë në histori (Foto)

Këta janë mbrojtësit e djathtë më të mirë në histori (Foto)
Data da foto: 1998 Cafu, do Brasil, comemorando gol durante jogo da Copa do Mundo.

 Ditë më parë kapiteni i Brazilit, Carlos Alberto, ka ndërruar jetë, ndërsa ai konsiderohet si njëri prej mbrojtësve më të mirë në histori të futbollit.

Reklama

Gazeta spanjolle AS ka renditur dhjetë më të mirë të të gjitha kohërave.

Nuk mund të mungonin emra si Cafu, Javier Zanetti dhe Lilam Thuram. Aty është edhe ish trajneri i Shqipërisë, Hans Peter Brigel, transmeton Telegrafi.

Por cilët janë dhjetë më të mirët në histori?

Më poshtë mund t’i shikoni të gjitha ata që kanë bërë histori duke mbrojtur krahun e djathtë të mbrojtjes. /Telegrafi/

Javier Zanetti

zanetti

Lilian Thuram

thuram-franca-po-terrorizohet-sepse-bombardoi-vende-t-euml-huaja_hd.jpg

Gary Neville

neville

Djalma Santos

djalma-santos

Leoandro

leoandro

Bertie Vogts

bertie-vogts

Cafu

cafu-gjermania-do-t-euml-luaj-euml-n-euml-finale_hd.jpg

Hans Peter Brigel

brigel-1

Carlos Alberto

carlos-alberto

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori