LAJMI I FUNDIT:

Kessie dhe Biglia drejt largimit, Milani i gjenë zëvendësuesit e dy mesfushorëve

Kessie dhe Biglia drejt largimit, Milani i gjenë zëvendësuesit e dy mesfushorëve
Frank Kessie. (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Franck Kessie dhe Lucas Biglia duket se poi kalojnë muajt e fundit si futbollist të Milanit.

Reklama

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë Kessie pritet që karrierën ta vazhdojnë Ligën Premier.

Tottenham Hotspur, Chelsea dhe Arsenal kanë shprehur interesim për transferimin e Kessie.

Milani është gati ta shesë atë për 45 milionë euro që ta përmirësoj gjendjen financiare.

Rrugën e Kessie pritet ta ndjekë edhe Biglia që po kërkohet nga Boca Juniors dhe Fiorentina.

Stefano Sensi. (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

La Gazzetta dello Sport ka raportuar se Rossonerët kanë gjetur tanimë zëvendësuesit e dy mesfushorëve të tyre aktual.

Mesfushori i Sassuolo, Stefano Sensi dhe ai i Napolit, Amadou Diawara pritet të zbarkojnë në San Siro gjatë verës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori