LAJMI I FUNDIT:

Kështu dukeshin finalistët e Australian Open 2017 kur fituan titujt e parë Grand Slam (Foto)

Kështu dukeshin finalistët e Australian Open 2017 kur fituan titujt e parë Grand Slam (Foto)

Bota e tenistit në vitin 2017 Australia Open mori finalet e ëndrrave.

Reklama

Te femrat Serena dhe Venus Williams, por që në fund triumfoi Serena, ndërsa te meshkujt Roger Federer dhe Rafael Nadal.

Spanjolli dhe zvicerani do të luajnë të dielën nga ora 09:30 dhe është një nga ato ndeshjet që nuk duhet humbur.

Takimi i parë mes Nadalit dhe Federerit: Spanjolli 17-vjeçar befasoi botën dhe yllin zviceran të padiskutueshëm në atë kohë (Foto/Video)
Lexo po ashtu Takimi i parë mes Nadalit dhe Federerit: Spanjolli 17-vjeçar befasoi botën dhe yllin zviceran të padiskutueshëm në atë kohë (Foto/Video)

Finale të tilla nuk ishin parë ndonjëherë, pasi çiftet të kombinuar kanë fituar 61 tituj të Grand Slams, transmeton Telegrafi.

Por, të shikojmë prapa në kohë, më poshtë keni disa tituj si dukeshin finalistët e Australian Open në kur fituan Grand Slamin e tyre të parë.

Venus Williams në rast të fitores do të fitonte Grand Slamin e tetë në karrierë

In 2000, Venus ishte 20-vjeçare teksa fitoi Grand Slamin e saj të parë në Wimbledon

Venus po ashtu në atë vitit fitoi titullin që çift se bashku me Serenan, i pari nga gjashtë Wimbledonat e tyre

Rafael Nadal do të tenton të fitojë Grand Slamin e 15-të në karrierë

Në vitin 2005, Rafa ishte vetëm 19-vjeç teksa fitoi Grand Slamin e parë në French Open

Historia e Nadalit: Nga një shoqërues futbollistësh te Barça, në një tifoz të çmendur të Real Madridit dhe shpëtimtar i Mallorcas (Foto)
Lexo po ashtu Historia e Nadalit: Nga një shoqërues futbollistësh te Barça, në një tifoz të çmendur të Real Madridit dhe shpëtimtar i Mallorcas (Foto)

Në rast të fitores nga Roger Federer, ky do të ishte Grand Slami i 18-të në karrierë

Në vitin 2003, Federer ishte 21-vjeçar teksa fitoi Grand Slamin e parë në Wimbledon

Federer – Nadal: 10 takimet më interesante (Video)
Lexo po ashtu Federer – Nadal: 10 takimet më interesante (Video)

Serena Williams fitoi Grand Slamin e saj të 23-të

Në vitin 1999, Serena Williams ishte 17-vjeçare teksa fitoi Grand Slamin e parë në U.S. Open

Në 1999, Serena dhe Venus po ashtu fituan në U.S. Open.

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Kalo në kategori