LAJMI I FUNDIT:

Kë e mbështesin yjet, Hillary Clintonin apo Donald Trumpin?

Kë e mbështesin yjet, Hillary Clintonin apo Donald Trumpin?

Hillary Clinton dhe Donald Trump janë në garë për presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa do të vihen përballë në zgjedhjet e 8 nëntorit.

Kandidati republikan është i njohur për qëndrimet e tij rigide dhe konservatore rreth shumë temave dhe gjatë fushatës së tij ka kërkuar votat e atyre që “duan ta bëjnë sërish Amerikën të shkëlqyer”.

Kandidatja demokrate është e njohur për qëndrimet më liberale dhe më të hapure, njëherësh është zotuar për emancipimin e femrës dhe temave të tjera që për Trump nuk janë prioritet.

Dhe pos tyre, gara zhvillohet edhe në nivel të yjeve të njohura të ekranit dhe muzikës, të cilët kanë shprehur mbështetjen për njërin prej kandidatëve.

Mbështetësit e Hillary Clinton
Leonardo DiCaprio
Oprah Winfrey
Kim Kardashian
Ellen DeGeneres
Cher
Tom Hanks
Steve Harvey
Uzo Aduba
Amy Shumer
Beyonce
Will Ferrell
Kerry Washington
Matt Damon
Bryan Cranston
Azealia Banks

Mbështetësit e Donald Trump
Rosanne Barr
Kid Rock
Kirstie Alley
Wayne Newton
Mike Tyson
Jon Voight
Stacey
Dennis Rodman
Kendra Wilkinson
Stephen Baldwin

/Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Adelina Ismaili publikon imazhin e përmendores nudo të Mbretëreshës Teutë: Në religjion femrat janë të mbuluar, si ma komentoni këtë

Adelina Ismaili publikon imazhin e përmendores nudo të Mbretëreshës Teutë: Në religjion femrat janë të mbuluar, si ma komentoni këtë

Magazina
Adelina Ismaili me një tjetër postim i dërgon mesazh indirekt Shefqet Krasniqit: Këtu jemi Gjergj Kastrioti, feja jonë është Shqiptaria

Adelina Ismaili me një tjetër postim i dërgon mesazh indirekt Shefqet Krasniqit: Këtu jemi Gjergj Kastrioti, feja jonë është Shqiptaria

Magazina
Nisin xhirimet e

Nisin xhirimet e "O Sa Mirë" për sezonin rikthyes

Magazina
Grimeri Dario Doka befason me deklaratën e tij për Meriton Mjekiqin: Më ftoi për një marrëdhënie katërshe në hotel

Grimeri Dario Doka befason me deklaratën e tij për Meriton Mjekiqin: Më ftoi për një marrëdhënie katërshe në hotel

Magazina

"Tradhtia është prerje në besë, të dënohet me burg" - përplasen Romeo dhe Heidi në debatin e tyre brenda shtëpisë

Magazina
Nuk u mjaftua nga martesa me sipërmarrësin gjerman dhe lidhja me futbollistin e njohur - Edona James tregon se çfarë kërkon nga një mashkull

Nuk u mjaftua nga martesa me sipërmarrësin gjerman dhe lidhja me futbollistin e njohur - Edona James tregon se çfarë kërkon nga një mashkull

Magazina
Kalo në kategori