LAJMI I FUNDIT:

Katërmbëdhjetë rastet kur stilistët përdorën të njëjtat veshje për aktorët në filma të ndryshëm

Katërmbëdhjetë rastet kur stilistët përdorën të njëjtat veshje për aktorët në filma të ndryshëm
14. Titanic, 1997 — Tuck Everlasting, 2002

“Pse të shpenzojmë para për gjëra të reja kur mund t’i përdorim ato të vjetra?”

Reklama

Ishte ndoshta mendimi i krijuesve të filmave kur ata vendosën të përdorin kostume që tashmë ishin përdorur në filmat e mëparshëm.

Shumica e filmave dhe serialeve televizive thjesht nuk kanë para të mjaftueshme për të veshur të gjithë kastin në kostume krejtësisht të reja.

Njëzet aktorët që refuzojnë të luajnë në skena me njëri-tjetrin
Lexo po ashtu Njëzet aktorët që refuzojnë të luajnë në skena me njëri-tjetrin

Dhe në qoftë se një fustan ishte veçanërisht i mirë (si në Titanik), pse të mos e shfrytëzosh rastin dhe ta përdorësh përsëri?

Bright Side ka zgjedhur disa shembuj kur personazhet nga filma të ndryshëm kanë veshur rrobat e njëjta.

Vetëm shikuesit më të vëmendshëm do t’i kishin vënë re ato. Ndoshta ju jeni një prej tyre? /Telegrafi/

1. Pride & Prejudice, 2005 — Sense and Sensibility, 2008

2. Elizabeth, 1998 — Camelot, 2011

3. Gossip Girl, 2010 — The Carrie Diaries, 2013

4. Dangerous Liaisons, 1988 — Hocus Pocus, 1993

5. Head in the Clouds, 2004 — Race, 2016

6. My Cousin Rachel, 2017 — Victoria, 2017

7. Manolete, 2008 — Brooklyn, 2015

8. Isabel, 2014 — The Hollow Crown, 2016

9. The Duchess, 2008 — The Scandalous Lady W, 2015

10. Pride and Prejudice and Zombies, 2016 — Mary Shelley, 2018

11. Mad Men, 2009 — The Help, 2011

12. Snow White and the Huntsman, 2012 — Once Upon a Time, 2017

13. Friends, 1994 — Edgar Allan Poe’s Murder Mystery Dinner Party, 2016

14. Titanic, 1997 — Tuck Everlasting, 2002

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Magazina
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Eldita Tarani - shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Eldita Tarani - shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Butrint Avdyli
Stresi thotë se është i gatshëm të vijë në Kosovë, nëse përkeqësohet situata në veri

Stresi thotë se është i gatshëm të vijë në Kosovë, nëse përkeqësohet situata në veri

Magazina
Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Magazina
Flaka Krelani merr vëmendjen me paraqitjen provokuese rrugëve të New Yorkut

Flaka Krelani merr vëmendjen me paraqitjen provokuese rrugëve të New Yorkut

Magazina
Kalo në kategori