0Shares

Nën drejtimin e Arsene Wenger klubi i Arsenalit ka pasur shumë yje.

Thierry Henry, Ashley Cole, Kolo Toure, Cesc Fabregas dhe Robin van Persie, ishin ndër më të mirët, që bën karrierë edhe pasi u larguan nga Arsenali.

Në janar të vitit 2018 u largua Alexis Sanchez drejt Manchester United, por që nuk po arrin të gjendet mirë.

Sikurse Sanchez ndër vite u ka ndodhur lojtarëve të Arsenalit të mos arrijnë të tregojnë vetën .

#4. Alex Song  

Ai aktualisht luan te Rubin Kazan në Rusi. Alex Song ishte bashkuar me Arsenalin në verën e viti 2005 dhe u largua në vitin 2012 drejt Barcelonës.

Te Barcelona dështoi pasi zhvilloi vetëm 29 ndeshje.

Pastaj u kthye te West Ham, për tu bashkuar pastajme Rubin Kazanin.

#3. Thomas Vermaelen

Ish mbrojtësi i Arsenalit u largua në vitin 2014 nga klubi drejt Barcelonës, por që asnjëherë nuk u bë lojtar i rëndësishëm.

Belgu madje kishte periudhë lëndimi prej 417 ditësh. Ishte edhe në huazim te Roma.

#2. Bacary Sagna

Ish lojtari i Arsenalit kaloi te  Manchester City. Te Manchester City, ai luajti vetëm 16 ndeshje në sezonin e parë, ndërsa 86 ndeshje gjatë qëndrimit të tij.

Së fundmi ishte te Benevento, klubin që mori vetëm 21 pikë në 38 ndeshje.

#1. Samir Nasri

Nasri aktualisht është duke e vuajtur dënimin prej gjashtë muajsh shkaku i dopingut.

Ai ishte lojtari i jashtëzakonshëm kur u bashkua me Arsenalin në vitin 2008 dhe në sezonin 2010/11, u fut në skuadrën më të mirë të vitit.

U largua drejt Manchester City, por që kur erdhi Guardiola u desh të largohet nga klubi.

Huazim te Sevilla dhe pastaj pjesë edhe e Antalyaspor. Klubi turk e ka liruar pasi ka dështuar totalisht. Edhe pse vetëm 30 vjeç aktualisht ai është pa ekip. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)