LAJMI I FUNDIT:

Katër klubet e mëdha angleze duan transferimin e mesfushorit Nicolo Barella

Katër klubet e mëdha angleze duan transferimin e mesfushorit Nicolo Barella

Ylli i Interit, Nicolo Barella, po lidhet me një kalim verës në Ligën Premier, pasi klubet më të mëdha e duan në radhët e tyre.

Reklama

Gjigantët italianë po përgatiten të luajnë në finalen e Ligës së Kampionëve, në Stamboll, të shtunën nga ora 21:00.

Ndërsa përgatiten të përballen me Manchester Cityn për një shans për fitimin e çmimeve evropiane për herë të parë që nga viti 2010, Interi mund të ketë tashmë një dhimbje koke transferimi në duart e tyre.

Liverpooli përgatit një ofertë shumë të lartë për mesfushorin Barella
Lexo po ashtu Liverpooli përgatit një ofertë shumë të lartë për mesfushorin Barella

Sipas mediumit italian SportMediaset, Barella është ai që admirohet nga disa prej klubeve kryesore angleze.

Liverpooli ka qenë i lidhur me superyllin italian tash e një kohë, ndërkohë që interesim ka shfaqur tashmë edhe Manchester United.

Barella është gjithashtu i lidhur me Manchester Cityn dhe Neëcastle United, pasi 26-vjeçari po shijon një nga sezonet më të mira të karrierës së tij.

Serie A zgjedh më të mirët - dominojnë yjet e Napolit
Lexo po ashtu Serie A zgjedh më të mirët - dominojnë yjet e Napolit

Në sezonin e fundit, Barella ka zhvilluar 35 ndeshje në Serie A duke shënuar 6 gola dhe 7 asistime, ndërsa ka shënuar edhe tri gola në Ligën e Kampionëve.

Çmimi i tij vlerësohet të jetë 70-80 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Kalo në kategori