LAJMI I FUNDIT:

Katër klube spanjolle të interesuara për Castillejo, por ekziston një pengesë për transferimin e tij

Katër klube spanjolle të interesuara për Castillejo, por ekziston një pengesë për transferimin e tij
(Foto: Instagram/samucastillejo)

Katër klube nga La Liga janë të interesuar për nënshkrimin e Samu Castillejo të Milanit, mirëpo një çështje e vetme mund ta bllokojë transferimin.

Reklama

Anësori spanjoll ka pasur probleme me minutazhin këtë sezon nën drejtimin e Stefano Piolit, ndërsa me prezencën e Alexis Saelemaekers dhe Junior Messias në skuadër, vështirë se mund të sigurojë më shumë lojë.

Siç raporton Calciomercato.com, disa klube spanjolle janë të gatshme për të bërë oferta për 26-vjeçarin. Këto klube janë Celta Vigo, Getafe, Espanyoli e Mallorca, të cilët janë në kërkim të një anësori të djathtë.

(Foto: Instagram/samucastillejo)

Mirëpo, pengesa më e madhe që e pengon transferimin e mundshëm është paga e tij. Castillejo përfiton rreth 2.5 milionë euro neto që është shifër e lartë për klubet e interesuara.

Ndryshe, kontrata e spanjollit me Milanin skadon në vitin 2023, ndërsa interesim për të ka shprehur edhe Genoa. /Telegrafi/

(Foto: Instagram/samucastillejo)

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori