LAJMI I FUNDIT:

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Real Madridi ka katër në listë për pasardhës të Carlo Ancelottit i cili do të largohet verën e ardhshme.

Sipas Cadena SER, emra në listën e Florentino Perez janë Xabi Alonso, Raul, Alvaro Arbeloa dhe Roberto De Zerbi.


Spanjolli Alonso mbetet kandidati më i fortë për të marrë drejtimin e klubit dhe shihet shumë i avantazhuar se Raul apo Arbeloa.

Sa i përket De Zerbit, ky është opsioni nën radar që mund të fitojë vrull nëse gjërat nuk funksionojnë me emërimin e Xabi Alonsos.

Si Xabi Alonso ashtu edhe Roberto De Zerbi po bëjnë një punë fantastike te Bayer Leverkusen dhe Brighton respektivisht.

Sa për Raul dhe Arbeloa, ata aktualisht drejtojnë Real Madrid Castillan dhe Real Madrid U19.

Real Madrid nuk ka marrë vendimin përfundimtar në lidhje me trajnerin e tyre të ardhshëm. Ata do ta bëjnë këtë në fund të sezonit përpara se Carlo Ancelotti të largohet nga klubi për në kombëtaren e Brazilit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori