LAJMI I FUNDIT:

Kate Middleton mund ta ketë falur Harryn, por a do të mundet Princi William ta falë ndonjëherë Meghan Markle për atë që i bëri Mbretërisë?

Kate Middleton mund ta ketë falur Harryn, por a do të mundet Princi William ta falë ndonjëherë Meghan Markle për atë që i bëri Mbretërisë?

Gjykuesit e rrjeteve sociale lëshuan një psherëtimë kolektive lehtësimi kur dukesha e Kembrixhit, Kate u shfaq duke e falur publikisht Princin Harry pas varrimit të Princit Philip.

Por është shumë më e vështirë për të zgjidhur një pyetje që mundon ende këshilltarët mbretërorë: Si do të rikuperohen marrëdhëniet mes Princit William dhe Meghan?

Nivelin e hidhërimit dhe mllefit midis Dukës së Kembrixhit dhe Dukeshës së Sussex-it është i madh, shkruan DailyMail.

Wills ishte zemëruar për sjelljen e kunatës së tij për më shumë se një vit.

Dhe kjo ishte para se ajo të ulej në intervistë me Oprah Winfrey për të sulmuar gruan e tij të dashur dhe për të akuzuar mishin dhe gjakun e tij për racizëm dhe sjellje të pakujdesshme ndaj dikujt me probleme të shëndetit mendor.

Harry është aq i tronditur nga pritja e ftohtë që i bëri Familja Mbretërore në varrim, sa nuk dihet a do të vijë për përurimin e shtatores së Princeshës Diana
Lexo po ashtu Harry është aq i tronditur nga pritja e ftohtë që i bëri Familja Mbretërore në varrim, sa nuk dihet a do të vijë për përurimin e shtatores së Princeshës Diana

Ndërsa William është shumë i vetëdijshëm për përgjegjësitë e tij si një mbret i ardhshëm për të provuar dhe për të mbajtur familjen së bashku, ata që janë pranë tij besojnë se ai do të luftojë për të falur ndonjëherë Meghanin për dëmin që ajo ka shkaktuar.

Një person i moshuar mbretëror tha: “Shumë është bërë e madhe për problemet midis Kate dhe Meghan dhe William dhe Harry – por ndoshta tensionet më të mëdha tani ekzistojnë midis William dhe Meghan”.
“Së pari dhe më e rëndësishmja, William nuk mund të pranojë mënyrën se si Meghan e ka trajtuar gruan e tij. Ai e ndien se Kate u përpoq në fillim, por kurrë nuk ishte e mjaftueshme”.

“Kate u përpoq të ndihmonte Meghanin të kuptonte përgjegjësitë e jetës mbretërore, por përpjekjet e saj u keqinterpretuan vazhdimisht”.

“Por ta përmendësh Kate kaq publikisht gjatë intervistës me Oprah, pasi personi që e bëri atë të qante ishte përtej i zbehtë. Meghan do të kishte qenë shumë e vetëdijshme se Kate është e pafuqishme për të luftuar përsëri”.

“Përkundër besimit të saj në rritje në publik, Kate është një grua thellësisht e ndjeshme që i pëlqen të qëndrojë në prapaskenë sa më shumë që të jetë e mundur për të mbështetur familjen e saj dhe vendin. William mendon se mënyra sesi është trajtuar është e padrejtë”.

E vërteta është se William kishte dyshime për shpejtësinë e marrëdhënies së Harry-t që nga fillimi.

Ai në mënyrë famëkeqe u përpoq të inkurajonte vëllain e tij për të ngadalësuar ritmin e njohjes së tyre, gjë që acaroi tensionet mes tyre.

Pasi Meghan hyri zyrtarisht në familje, William filloi të vinte në dyshim disa nga motivet e saj.

Një burim tjetër i vjetër mbretëror shpjegon: “William shpejt filloi të pyeste veten për disa nga tiparet dhe motivimet e Meghanit”.

“Ai ishte i shqetësuar se ndonjëherë ajo dukej se ishte më e shqetësuar për përparimin ose profilin e saj personal mbi qëllimet dhe synimet më të gjera të Familjes Mbretërore”.

“Por ai kryesisht mbante çdo rezervë për veten e tij pasi dëshironte me dëshpërim që ajo të ishte e lumtur dhe vlerësoi rregullimin e madh të hyrjes në Familjen Mbretërore”.

“Megjithatë Megxit, gjithçka ndryshoi. Ai nuk mund t’i fshihte më ndjenjat e tij të vërteta, sepse ai ndjehej sikur ajo kishte tentuar publikisht të mos respektonte familjen e tij dhe Mbretëreshën”.

Kam mësuar që stafi i lartë që punonte për Mbretëreshën kishte ndarë me Williamin rezervat e tyre rreth disa prej sjelljeve të Meghanit.

William besohet të ketë mbështetur një vendim – të aprovuar nga Mbretëresha – për të ndaluar Meghan të huazojë sende në Koleksionin Mbretëror, duke përfshirë diademë dhe bizhuteri të përdorura dikur nga nëna e tij, Princesha Diana.

Kate gjithashtu mendohet të ketë ndarë me Williamin detajet e një takimi të vështirë me Meghanin, ku ajo paralajmëroi kunatën e saj që të mos fliste në mënyrë të vrazhdë me stafin në Pallatin Kensington.

Kate i tha Meghan: “Kjo është e papranueshme, ata janë stafi im dhe unë flas me ta”.

Por zemërimi dhe zhgënjimi i Princit William ka ardhur kryesisht për shkak të sjelljes jobesnike nga Çiftit Sussexes pas vendimit të tyre për të lënë Familjen Mbretërore, veçanërisht duke dhënë intervistën për Oprah.

Disa oborrtarë shpresojnë që William dhe Harry tani do të detyrohen në një dialog pozitiv ndërsa përgatiten për atë që do të kishte qenë ditëlindja e 60-të e nënës së tyre të ndjerë më 1 korrik, ku ata pritet të përurojnë publikisht një statujë të Princeshës Dianës.

Por është e paqartë nëse Meghan, e cila është shtatzënë me fëmijën e dytë të çiftit, do të përfshihet në ato diskutime dhe nëse do të mendojë të bëjë udhëtimin e saj të parë përsëri në Londër që nga Megxit.

Ekzistojnë shqetësime të sinqerta se ajo mund të shahet në një ngjarje ku marrin pjesë anëtarë të publikut duke pasur parasysh jopopulloritetin e saj aktual në Mbretërinë e Bashkuar si rezultat i intervistës me Oprah Winfreyn.

Të gjitha ato konsiderata pritet t’i bëjnë bisedat dhe negociatat të mbingarkuara.

Disa vëzhgues mbretërorë tani po pyesin nëse marrëdhënia midis Princit William dhe Meghan mund të përmirësohet ndonjëherë. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë

"Ajo ka rrënjë edhe këtu", mediat në Bosnje shkruajnë për origjinën gjysmë-boshnjake të Dua Lipës nga ana e nënës

Magazina
Graciano eliminohet nga Big Brother VIP Albania

Graciano eliminohet nga Big Brother VIP Albania

Magazina
Donaldi i reagon publikisht Arbër Hajdarit pas komenteve për vëllanë e tij Romeon në Big Brother VIP Albania

Donaldi i reagon publikisht Arbër Hajdarit pas komenteve për vëllanë e tij Romeon në Big Brother VIP Albania

Magazina
E dashura shkon për ta marrë në Big Brother VIP Albania, Albi Nako refuzon të tërhiqet dhe vazhdon garën

E dashura shkon për ta marrë në Big Brother VIP Albania, Albi Nako refuzon të tërhiqet dhe vazhdon garën

Magazina
Ledion Liço humb durimin ndaj banorëve në transmetim direkt: Si nuk keni respekt - jeni si motorë të prishur, po na luani mendsh

Ledion Liço humb durimin ndaj banorëve në transmetim direkt: Si nuk keni respekt - jeni si motorë të prishur, po na luani mendsh

Magazina
Leonora Jakupi për Musliun pas problemeve shëndetësore: Po ta dinë njerëzit se sa të bardhë e ke zemrën, do të luteshin për ty

Leonora Jakupi për Musliun pas problemeve shëndetësore: Po ta dinë njerëzit se sa të bardhë e ke zemrën, do të luteshin për ty

Magazina
Kalo në kategori