LAJMI I FUNDIT:

Kampionia e botës në freestyle ‘turpëron’ Xhakën dhe Mustafin, i jep leksione si duhet dribluar (Foto/Video)

Kampionia e botës në freestyle ‘turpëron’ Xhakën dhe Mustafin, i jep leksione si duhet dribluar (Foto/Video)

Yjet e Arsenalit, ndër ta edhe futbollistët me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, kanë qenë pjesë e një sfide interesante.

Lojtarët e Arsenalit janë përballur me disa nga lojtarët më të aftë në botën e futbollit, por edhe ata dukeshin të befasuar nga këmbët gjeniale të kampiones së botës në ‘freestyle’, Lisa Zimouche, transmeton Telegrafi.


Zimouche fitoi Kampionatin botëror për femra, dy vite më parë, në moshën 15 vjeçare

Granit Xhaka, Alex Oxlade-Chamberlain, Hector Bellerin dhe Shkodran Mustafi ishin ata që pranuan sfidën e 17-vjeçares për t’i bërë ballë driblimeve të saj, si pjesë e një reklame të markës së njohur të prodhuesit të makinave Citreon.

Një fotografi si kujtim i sfidës

Oxlade-Chamberlain ishte i pari që arriti të shmang përpjekjet e kampiones së botës për t’ia futur topin në mes të këmbëve të tij.

Chamberlain ia doli me sukses sfidës!

Xhaka u mbrojt mirë gjatë driblimeve të Zimouches përcjell Telegrafi, por në një rast arrit të rrezohet në tokë, ku u krijuan të qeshura te futbollistët tjerë që kërkonin ndëshkim me kartonë të kuq për mesfushorin.

Xhaka shihet i buzëqeshur gjatë përballjes me Zimouchen

Ndërsa, Mustafi e pësoi më së keqi, pasi përfundoi si i humburi i sfidës, me kampionen e cila ia përfundoi topin në mes të këmbëve.

Mustafi, humbësi i ditës!!

Sfida u quajt: Cili mund të mbijetojë aftësitë e Lisa Zimouche? /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori