Golden State Warriors po kalon nëpër një krizë të lëndimeve të lojtarëve.

Pas humbjes befasuese nga Sacramento Kings një ditë më parë, kampioni është rikthyer te fitorja.

Golden State kishte përballë skuadrën Phoenix Suns dhe arriti ta mposhtë me 15 pikë epërsi 109 – 124 .

Në këtë takim mungesa të mëdha për kampionin në fuqi ishte Steph Curry, Kevin Durant, Klay Thompson, Casspi dhe Patrick McCaw.

Por ishte Cook që e udhëhoqi kampionin drejt fitores së 53 këtë edicion në NBA.

Cook shënoi 28 pikë pati katër asistime dhe katër kërcime nën kosh përballë Phoenix.

Me lojë të mirë u dallua edhe alo qendra Draymond Green që shënoi 25 pikë, pati 11 kërcime dhe bëri tetë asistime për bashkëlojtarët.

Ndihmë të madhe në këtë fitore dha edhe Nick Young me 20 pikë e shtatë kërcime. /Telegrafi/

Rezultatet:

Milwauke Bucks – Atlanta Hawks 122 – 117

Washington Wizards – Indiana Pacers 109 – 102

New Orleans Pelicans – Houston Rockets 101 – 107

New York Knicks – Charlotte Hornets 124 – 101

Brooklyn Nets – Dallas Mavericks 114 – 106

Chicago Bulls – Cleveland Cavaliers 109 – 114

San Antonio Spurs – Minnesota Timberwolves 117 – 101

Utah Jazz – Sacramento Kings 103 – 97

Portland Trail Blazzers – Detroit Pistons 100 – 87

Phoenix Suns – Golden State Warriors 109 – 124