LAJMI I FUNDIT:

Kampioni shpërdoron shumë, paqe në derbin e javës

Kampioni shpërdoron shumë, paqe në derbin e javës

Ka përfunduar pa fitues ndeshja derbi e javës së 11-të mes Dritës dhe Trepçës ’89 1-1.

Reklama

Kampioni në fuqi i Kosovës, Trepça ’89 e nisi më mirë ndeshjen duke rrezikuar të parët portën e vendasve.

Ishte sulmuesi nigerian, Oto John që tentoi në minutën e 19-të, por portieri Leutrim Rexhepi ishte në vend.

Vetëm dy minuta më vonë super sulmuesi i 89-shit, Florent Hasani pranoi një top të mirë nga Chibuze dhe pasi kaloi edhe portierin vendas shënoi në portën e zbrazët për 0-1.

Sulmet e ‘Minatorëve’ nuk u ndalën derisa Oto John lëshoi një rast të artë në minutën e 32-të kur dështoi përballë portierit Rexhepi.

Me epërsinë minimale të kampionëve në fuqi përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Drita u mundua shumë që të gjejë golin e barazimit në pjesën e dytë duke shpeshtuar sulmet.

Fillimisht Ardian Limani tentoi pa sukses ndërsa Kastriot Rexha kishte rast të mirë shënimi në minutën e 57 por goditja e tij me kokë shkoi jashtë portës.

Pas shumë sulmeve të vendasve, më në fund ata gjetën golin e barazimit.

Ishte sulmuesi shtatlartë Kastritor Rexha që barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 70-të.

Rastin më të mirë për t’i dhënë triumfin 89-shit e kishte shënuesi i golit të parë, Florent Hasani në minutën e 88.

Hasani nuk arriti të konvertoj në gol 11 metërshin e fituar dhe kësisoj rezultati mbeti 1-1.

Pas 11 ndeshjeve në elitë, Drita dhe Trepça ’89 kanë grumbulluar nga 17 pikë dhe ndajnë pozitat pesë dhe gjashtë.

Në javën e ardhshme e cila do të zhvillohet në mesjavë, Drita do të mirëpres Prishtinën ndërsa 89-shi do të përballet me Flamurtarin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Formula 1
Kalo në kategori