Ballkani dhe Ferizaj do të takohen në stadiumin e qytetit në Suharekë në kuadër të xhiros së 17-të në Albi Mall Superligë.

Reklama

Kampioni në fuqi i Kosovës u befasua në mesjavë pasi pësoi humbje të thellë 1-4 nga Llapi, derisa Ferizaj u mposht para adhuruesve të vet 2-3 nga Trepça ’89.

Vendasit kanë për synim të rikthehen te fitorja, pasi nuk duan që Drita të shmanget në krye të tabelës.

Në anën tjetër mysafirët synojnë të shkaktojnë një tjetër befasi pas asaj së Podujevës një javë më parë.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Luljanovic, Ar. Thaqi, Jashanica, Bekteshi, Potoku, Emërllahu, Dellova, Kuc, Korenica, Krasniqi, Rrahmani,

Reklama

Ferizaj:

/Telegrafi/