Kameruni mposht Gambinë dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kombeve të Afrikës

Kameruni ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Gambisë, me të dy golat e shënuar në pjesën e dytë.

Kamerunasit ishin më të mirë nga fillimi deri në fund, ndërsa në pjesën e parë kishin tri raste për gol, por që asnjë nuk u konkretizua.

Collins Fai rrezikoi i pari, ndërsa Vincent Aboubakar dy herë, por pa suksese.

Me të filluar pjesa e dytë Kameruni gjeti golin me Toko Ekambi në minutën e 50-të për (1-0).

Goli i dytë nuk vonoi shumë pasi në minutën e 57-të,  ishte sërish Toko Ekambi që shënoi për 2-0.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Kameruni festoi kalimin në gjysmëfinale, ku pret fituesin e ndeshjes Egjipt – Maroku. /Telegrafi/

"Ai ishte i vetmi lojtar që ia kisha frikën" - John Terry emëron legjendën e futbollit si kundërshtarin e tij më të vështirë

Katër vite pritje, Dortmundi tani me një veprim hakmarrës turpëron PSG-në në rrjetet sociale

Shumë debate për këtë moment: A ishte penallti për PSG-në kur Hummels e rrëzoi Dembelen?

Bonusi i jashtëzakonshëm që Bellingham do ta fitojë nëse Real Madridi fiton Ligën e Kampionëve