Juventusi vazhdon me fitore, Costa shënon golin e vetëm (Video)

Juventusi ka shënuar fitore me rezultat të ngushtë kundër Genoas (1-0).

Zonja e Vjetër e nisi ndeshjen më mirë duke radhitur disa raste. Miralem Pjanic, Samih Kheidra dhe Douglas Costa tentuan të shënojnë që në fillim.

Por vendasit kaluan në epërsi në minutën e 18-të. Pas një pasimi të bukur të Mandzukic, më së miri në zonë u gjend Costa i cili me një prekje të lehtë shënoi për 1-0.

Të dy klubet pas golit  tentuan të shënojnë, por me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Benatianë duel me Pandevin. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Në pjesën e dytë rastet më të mira i kishte Miralem Pjanic dhe Samih Khedira, por që nuk arritën të shënojnë.

Loja e Juventusit ishte më shumë e koncentruar në goditje nga distanca, por që shumë shpesh nuk e qëllonin cakun.

Mario Mandzukic në aksion. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Në anën tjetër për disa minuta në pjesën e dytë e morën lojën nën kontroll edhe Genoa, por pa arritur të krijojnë ndonjë rast të rrezikshëm.

Pas kësaj fitoreje Juventusi mbetet në pozitën e dytë me 53 pikë,një më pak se Napoli që është lider.

Zonja e Vjetër ndeshjen e ardhshme udhëton te Chievo. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës