Juventusi është i vendosur të vazhdojë me Massimiliano Allegrin dhe yjet e Chelseat si Jorginho, Marcos Alonso dhe Antonio Rudiger janë ndër objektivat e tyre kryesore të transferimit për sezonin 2022/2023, ndërsa nuk mungojnë edhe emra tjerë të mëdhenj të cilat janë duke u monitoruar.

Bianconerët nuk do të ndahen me trajnerin e tyre, megjithëse Kupa e Italisë mbetet shansi i tij i fundit për të fituar një trofe këtë sezon.

Sipas Tuttosport dhe La Gazzetta dello Sport, Allegri do të vazhdojë te Juventusi dhe klubi tashmë po mendon për hapat e ardhshëm për të forcuar skuadrën në sezonin e ardhshëm.

Reklama

Lojtarët e Chelseat, Rudiger, Jorginho dhe Marcos Alonso janë ndër objektivat e tyre kryesore të verës.

Rudiger është ndjekur nga klubet më të mira në Evropë, duke përfshirë Real Madridin dhe Barcelonën, dhe ai është objektivi kryesor i Juventusit në mbrojtje. Nikola Milenkovic i Fiorentinës shihet si një alternativë e mundshme e gjermanit.

Reklama

Një nga prioritetet e Juventusit do të jetë zëvendësimi i Alex Sandros që ka zhgënjyer dhe Alonso dhe Renan Lodi janë monitoruar nga Bianconerët.

Ylli i tretë dhe i fundit i Chelseat i lidhur me një kalim te Juventusi është Jorginho. Allegri dëshiron të shtojë cilësinë në mes të fushës, por italiani thuhet se ka kërkuar një pagë prej 7 milionë euro në vit.

Reklama

Sergej Milinkovic-Savic dhe Paul Pogba janë gjithashtu në agjendën e Juves, por mesfushori i Lazios ka një çmim të lartë, ndërsa paga e Pogbas mund të jetë shumë e lartë për financat e klubit dhe francezi nuk do të kthehet në Torino nëse nuk e ulë pagën e tij.

Allegri ka dy sulmues në mendje për të përforcuar Juventusin e tij Allegri ka dy sulmues në mendje për të përforcuar Juventusin e tij

Nëse Juventusi nënshkruan Pogban ose Milinkovic, Allegri do të përdorte Locatellin si mesfushor të fundit në sezonin 2022-2023.

Reklama

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, Nicolo Zaniolo dhe Giacomo Raspadori janë zëvendësuesit e mundshëm të Paulo Dybala, i cili pritet të largohet. /Telegrafi/