Juventus thuhet se i ka ofruar Arsenalit një marrëveshje shkëmbimi ndërmjet Aaron Ramsey dhe Hector Bellerin.

Gazeta spanjolle Sport raporton se Bianconertë janë të gatshëm që ta kthejnë mesfushorin në Emirates për shërbimet e mbrojtësit të djathtë.

Uellsiani u transferua te Zonja e Vjetër si transfer i lirë para dy vitesh, mirëpo sezonet e tij në Allianz Stadium nuk kanë qenë në nivelin e duhur.

(Foto: The Times)

30-vjeçari i kishte kaluar 11 vite te Topçinjtë para se të largohet si lojtar i lirë në vitin 2019.

Juventusi i gatshëm të shesë Ramseyn dhe Demiralin Juventusi i gatshëm të shesë Ramseyn dhe Demiralin

Në anën tjetër, 26-vjeçari Bellerin kërkohet edhe nga Paris Saint-Germaini, Atletico Madridi dhe Villarreali, ndërsa ka kontratë me Arsenalin deri në vitin 2023. /Telegrafi/