Klubi i madh italian, Juventusi është alarmuar nga situata e mesfushorit spanjoll, Isco Alarcon te Real Madridi.

Isco nuk po kalon ditët e tij më të mira në Santiago Bernabeu që nga ardhja e trajnerit të ri Santiago Solari.

Kjo pasi me ardhjen e trajnerit argjentinas, Isco ma mbetur zgjidhje e dytë apo edhe e tretë e mesfushës, por edhe krahëve të sulmit.

Solari për Iscon: Lojtarët duhen të japin maksimumin për ta merituar formacionin startues Solari për Iscon: Lojtarët duhen të japin maksimumin për ta merituar formacionin startues

Minutat e pakët të lojës dhe mbetja poshtë në hierarkinë e klubit e kanë frustruar teje maje reprezentuesin spanjoll.

Isco nuk po kalon mirë me Solarin!

Mediat spanjolle kanë raportuar disa herë se Isco ka shprehur tashmë dëshirën dhe pritet të largohet nga Mbretërit.

Sipas mediumit italian Calciomercato, Juventusi po e vështron me kujdes situatën dhe pritet të lëviz për organizatorin e Real Madridit.

Juventusi dhe Manchester City do të tentojnë të përfitojnë nga situata e Iscos Juventusi dhe Manchester City do të tentojnë të përfitojnë nga situata e Iscos

Juve tani i janë bashkuar garës për spanjollin, pasi menaxheri Massimiliano Allegri e ka dëshiruar lojtarin tash e disa vite.

26-vjeçari ka qenë i lidhur edhe një transferim befasues te Barcelona, por edhe në Ligën Premier te Manchester City. /Telegrafi/