LAJMI I FUNDIT:

Juventusi dhe Manchester City do të tentojnë të përfitojnë nga situata e Iscos

Juventusi dhe Manchester City do të tentojnë të përfitojnë nga situata e Iscos
BILBAO, SPAIN - SEPTEMBER 15: Isco Alarcon of Real Madrid celebrates after scoring goal during the La Liga match between Athletic Club Bilbao and Real Madrid at San Mames Stadium on September 15, 2018 in Bilbao, Spain. (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Juventusi dhe Manchester City të dyja të interesuar për Iscon e Real Madridit, që nuk po kalon një moment të mirë në Spanjë.

Reklama

Mesfushori ka luajtur vetëm 78 minuta në pesë ndeshjet e fundit nën drejtimin e trajnerit Santiago Solari.

Madje ai ishte lënë jashtë skuadrës për ndeshjen në Romë të së martën.

Isco Alarcon te Real Madridi . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Sipas AS, Juventusi është i interesuar që 26-vjeçarin ta ribashkojë me Cristiano Ronaldon dhe do të kërkojë ta sjellë atë në Torino në verë.

Edhe në Itali, gazeta Tuttosport gjithashtu raporton se Isco mund të kalonte tek bardhezinjtë.

Isco . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Juve do të përballet me konkurrencë nga Manchester Cityt.

Kjo pasi që sipas AS, anglezët e shohin spanjollin si njeri që mund t’i ndihmojë ata për hapin përfundimtar në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori