Klubi i madh italian, Juventusi thuhet se po konsideron transferimin e sulmuesit polak të Hertha Berlinit, Krzysztof Piatek.

Kampioni në fuqi i Italisë po shikon rreth përforcimeve pas një nisje jo të mirë të sezonit dhe zgjedhjeve të pakta sidomos në sulm.

Zonja e Vjetër ka kërkuar për të nënshkruar një sulmues të ri dhe kanë shikuar tashmë emra si Graziano Pelle dhe Gianluca Scamacca.

Paratici flet për dyshen e Genoas, Scamacca dhe Shomurodov: Nuk e kemi me nxitim, kemi skuadër konkurruese Paratici flet për dyshen e Genoas, Scamacca dhe Shomurodov: Nuk e kemi me nxitim, kemi skuadër konkurruese

Sipas mediumit Calciomercato, Piatek, aktualisht me Hertha Berlin në Gjermani, është në mesin e listës së tyre të synimeve dhe po konsiderojnë një lëvizje për të.

Juventusi po shikon polakun Krzysztof Piatek si një zgjidhje potenciale për problemet e tyre të sulmit.

Bianconerët fillimisht synojnë huazimin e tij me mundësi blerje në verë. /Telegrafi/