LAJMI I FUNDIT:

Juventusi ka harruar se si duhet të fitojë, ndalet edhe nga Verona

Juventusi ka harruar se si duhet të fitojë, ndalet edhe nga Verona

Juventusi nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim ndaj Veronas me rezultat 2-2 në kuadër të javës së 25-të të Serie A, duk shkuar në katër ndeshje radhazi pa fitore.

Ndeshja nisi furishëm nga të dyja palët, gjë që nuk pritej, pasi dy skuadrat njihen si të kujdesshme në mbrojte.


Në minutën e 11-të erdhi goli i parë në ndeshje, kur Verona shënoi me Michael Folorunsho për 1-0.

Juventusi fitoi penallti në minutën e 28-të, ku nga pika e bardhë ishte i saktë Dusan Vlahovic për 1-1.

Me këto dy gola u mbyll pjesa e parë, ndërsa edhe e dyta ishte interesante.

Ndërsa me të filluar pjesa e dytë, sërish Verona kaloi e para në epërsi, kësaj radhe me Tijjani Noslin që gjeti rrjetën për 2-1.

Por nuk vonoi shumë dhe Zonja e Vjetër sërish gjeti golin e barazimit, kësaj radhe me Manuel Locatellin që asistoi te Adrien Rabiot për të shënuar për 2-2.

Pas këtij goli të dy skuadrat kishin raste të mira, por nuk arritën të shënonin.

Juventusi pas këtij barazimi mbetet i dyti në renditje me 54 pikë. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori