LAJMI I FUNDIT:

Juventusi i jep shqelmin e fundit Pogbas, numrin 10-të të tij ia ofron ylli të ri të skuadrës

Juventusi i jep shqelmin e fundit Pogbas, numrin 10-të të tij ia ofron ylli të ri të skuadrës

Paul Pogba është i pezulluar prej më shumë se pesë muajsh për shkak të dopingut dhe tifozët e futbollit kanë filluar ta harrojnë ngadalë dhe kjo ka bërë që Juventusi t’ia ofrojë numrin 10-të një tjetër lojtari.

Drejtuesit e gjigantit torinez aktualisht janë duke zhvilluar negociata me turkun e talentuar Kenan Yildiz për një kontratë të re dhe në kuadër të negociatave i kanë ofruar atij që të bëhet 10-shi i ri i Zonjës së Vjetër.

Yildiz është vetëm 18 vjeç dhe këtë sezon ka impresionuar me paraqitjet e tij, duke luftuar për një vend në formacionin titullar të Juventusit.


Për këtë drejtuesit e klubit po nxitojnë për të siguruar qëndrimin e tij në Torino edhe për vitet e ardhshme.

Përveç numrit 10 që i është ofruar me kontratën e re, Yildizit iu ofrua edhe një pagë prej një milion eurosh në vit dhe bashkëpunimi i ri do të zgjaste deri në verën e vitit 2029, shkruan Gazetta dello Sport.

Yildiz ka lindur në Regensburg të Gjermanisë në vitin 2005, por ai luan për Turqinë dhe tashmë ka bërë tre paraqitje për përzgjedhjen A dhe ka shënuar një gol.

Turku mbërriti në Juventus në verën e vitit 2022 nga Bayern Munich, ndërsa tani me ekipin e parë të Zonjës së Vjetër ka luajtur 15 herë dhe ka shënuar 3 gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Ndërkombëtare
Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Përfaqësueset
Kalo në kategori