LAJMI I FUNDIT:

Juventus tashmë ka gjetur zëvendësuesin ideal të Paul Pogbas

Juventus tashmë ka gjetur zëvendësuesin ideal të Paul Pogbas

Mediumi italian La Gazzetta dello Sport ka raportuar se Juventusi po synon që të përforcojë mesfushën e tyre me fondet që do t’i kursejnë nga largimi i Paul Pogbas dhe do të investojnë tek mesfushori i Atalantas, Teun Koopmeiners.

Mesfushori holandez kishte qenë një prioritet real për ‘Bianconerët’ edhe gjatë janarit por transferimi i tij nuk kishte qenë i mundur.

Gazzetta sugjeron se një pjesë e kursimeve nga largimi i hershëm i francezit, një pjesë e fondeve të garantuara nga shitjet e lojtarëve dhe nga kualifikimi i mundshëm në Kupën e Botës për Klube, do të jenë thelbësore për rikonstrukturimin e mesfushës.


Koopmeiners ka shkëlqyer këtë sezon në Serie A me fanellën e Atalantës. Statistikat e tij thonë se ai ka kontribuar me tetë gola dhe një shifër impresive prej 112 topave të rikuperuar, duke demonstruar aftësitë e tij në lojë në të dy anët e fushës. Miksi i kreativitetit dhe aftësive defanzive përputhen në mënyrë perfekte me kërkesat e Juventusit.

Raportimet thonë se negociatat mes Juventus dhe kampit të Koopmeiners kanë avancuar dhe se lojtari është i hapur për një transferim të mundshëm në Turin.

Napoli po tenton me çdo kusht ta ndalon Juventusin që të marr pjesë në Kupën e Botës për klube
Lexo po ashtu Napoli po tenton me çdo kusht ta ndalon Juventusin që të marr pjesë në Kupën e Botës për klube

Juventusi pritet që gjatë javëve apo muajve në vazhdim të prezantojnë një ofertë për të siguruar shërbimet e mesfushorit holandez.

Një tjeter medium i njohur italian Tuttomercatoweb, ka raportuar gjithashtu se Atalanta mund të kërkojë që “Zonja e Vjetër” të përfshijë kartonin e Fabio Mirettit si pjesë e një marrëveshjeje të mundshme./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori