Genoa dhe Juventus do të përballen në Stadio Luigi Ferraris në kuadër të xhiros së 36-të në Serie A.

Skuadra vendase ende nuk është dorëzuar sa i përket mbijetesës dhe do t’i mbajë gjallë shpresat vetëm nëse fiton sonte.

Në anën tjetër Juventusi ka siguruar plasmanin në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm dhe synon që së paku ta mbyll në vendin e tretë në kampionat.

Do të jetë një ndeshje shumë interesante dhe tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Genoa: Sirigu; Hefti, Bani, Ostigard, Criscito; Galdames, Badelj; Melegoni, Amiri, Portanova; Destro

Juventus: Szczesny, De Sciglio, Cuadrado, Bonucci, Rugani, Arthur, Rabiot, Miretti, Vlahovic, Dybala, Kean.

/Telegrafi/