LAJMI I FUNDIT:

Juve kërkon gjysmëfinalen në përballjen ndaj Lazios – formacionet zyrtare

Juve kërkon gjysmëfinalen në përballjen ndaj Lazios – formacionet zyrtare

Juventusi është nikoqir i Lazios në Allianz Stadium për ndeshjen çerekfinale të Kupës së Italisë.

Reklama

Bianconerët erdhën në këtë fazë duke fituar ndaj Monzas, derisa Lazio e eliminoi Bolognan.

Strategët Massimiliano Allegri dhe Maurizio Sarri do t’i vënë përballë taktikat e tyre dhe kanë bërë përzgjedhjen e lojtarëve që do të luajnë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Juventusit: Perin; Danilo, Bremer, Alex Sandro; Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Chiesa, Vlahovic.

Formacioni startues i Lazios: Maximiano; Lazzari, Patric, Romagnoli, Marusic; Vecino, Cataldi, Luis Alberto; Felipe Anderson, Immobile, Zaccagni.


Skuadra fituese në gjysmëfinale do të përballet me Interin që triumfoi kundër Atalantas. /Telegrafi/