Juventusi është duke planifikuar transferimin e Marco Asensios gjatë verës dhe tashmë besohet se kanë kontaktuar Real Madridin.

Sipas TuttuoSport, çdo gjë është në fazën fillestare mes dy klubeve, por hapi i parë tashmë është bërë dhe ka vullnet të mirë nga të dy anët.

23-vjeçari është kërkuar në të kaluarën edhe nga Interi, por zërat u shuan shumë shpejtë.

Marco Asensio gjatë ndeshjes kundër Rayo Vallecanos (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Lojtari tani dëshiron largimin për shkak të minutave të pakët, ai e filloi El Clasicon të shtunën nga banka rezervë dhe kjo ishte hera e 17-të që ai fillon ndeshjen si rezervist.

Në 33 ndeshje këtë sezon në të gjitha garat spanjolli ka shënuar vetëm pesë gola.

Bayerni ndan 120 milionë euro për Asension Bayerni ndan 120 milionë euro për Asension

Asensio nuk është lojtari i vetëm që Zonja e Vjetër mund ta transferojë nga Reali në afatin kalimtar të verës, besohet kampionët aktual do të provojnë edhe për Marcelon.

Raportet mes dy klubeve janë rritur dukshëm pas transferimit të Cristiano Ronaldos në verën e 2018. /Telegrafi/