LAJMI I FUNDIT:

Juve-Bologna, ekipet startuese

Juve-Bologna, ekipet startuese

Juventusi është nikoqir i Bolognas në ndeshjen e javës së 19-të në Serie A.

Reklama

Zonja e Vjetër aktualisht ka vetëm një pikë më shumë se Roma, mirëpo ka dy ndeshje më pak të zhvilluara.

Massimiliano Allegri kërkon pikë të plota kundër skuadrës së Roberto Donadonit, në të cilën aktivizohet edhe mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili.

Formacioni startues i Juventusit: Neto; Lichtsteiner, Barzagli, Chiellini, Asamoah; Khedira, Marchisio, Sturaro; Pjanic; Dybala, Higuain.

Formacioni startues i Bolognas: Mirante; Masina, Maietta, Oikonomou, Torosidis; Xhemaili, Viviani, Donsah; Di Francesco, Destro, Krejci.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori