Pandemia coronavirus e ka bërë paksa të vështirë për Drake dhe DJ Khaled për të xhiruar klipin e këngës së re.

Sidoqoftë kësaj, dyshja i kishin ndihmuar bashkëpunëtorit të tyre, Justin Bieber, duke dërguar video të realizuara në kushte shtëpie, shkruan Daily Mail.

“Popstar” titullohet projekti i tyre muzikor, që u publikua vetëm disa ora më parë në të gjitha platformat digjitale.

Klipi fillon me disa skena të DJ Khaled, teksa duket se ai është duke i dërguar tek Drake.

Producenti i projektit kishte thënë se kënga nuk mund të lëshohej pa pjesën vizuale, pasi është një këngë shumë e suksesshme.

View this post on Instagram

Thanks JB…I owe u you one. 🤍

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on Sep 3, 2020 at 10:13pm PDT

Deri më tani, bashkëpunimi i treshes ka arritur mbi dy milionë klikime në platformën YouTube. /Telegrafi/