Justin Bieber së fundmi ka folur për shëndetin mendor, përfshirë depresionin dhe ankthin.

Ylli i muzikës pop ka folur haptazi për famën e hershme dhe efektin negativ që pati në jetën e tij.

Artisti i hitit “Sorry” ka ndarë një postim në Instagram të hënën, ku ai reflektoi se si arritja e famës në moshën 13 vjeçare, duke u rritur në një shtëpi të paqëndrueshme, dhe “çasja në çfarëdo që doja” e bëri që ai të luftojë si fizikisht ashtu edhe mendërisht më vonë në jetë.

View this post on Instagram

Top ramen

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on Sep 2, 2019 at 8:26pm PDT

Në postin e sinqertë, Bieber, 25 vjeç, zbuloi gjithashtu se “uljet dhe ngritjet” e pakontrollueshme nga të qenit argëtues e bëri që ai të fillojë të mbështetet te “ilaçet e rënda” deri në moshën 19 vjeç. Ylli tha se ai “abuzoi të gjitha marrëdhëniet [e tij]” dhe kjo do të ishte, “mosrespektim ndaj femrave”.

“Unë u bëra i indinjuar dhe i zemëruar,” shkroi ai. “Unë qëndrova larg nga të gjithë ata që më donin, dhe u fsheha pas, një guaskë e një personi që isha bërë. Ndihesha sikur nuk mund ta kthente kurrë”.

Të gjitha lajmet nga Justin Bieber Të gjitha lajmet nga Justin Bieber

“E shihni, unë nuk u rrita në një shtëpi të qëndrueshme, prindërit e mi ishin 18 [dhe] të ndarë pa para, ende të rinj dhe rebelë, gjithashtu”. “Ndërsa talenti im përparoi dhe unë u bëra ultra i suksesshëm, ajo ndodhi brenda një periudhe prej dy vjetësh. E gjithë bota ime u rrokullis në kokën e saj”, shpjegoi më tej ai. /Telegrafi/