LAJMI I FUNDIT:

A ju ka ndodhur që rrobat të dalin pas larjes “më të zvogëluara” se zakonisht, opsioni i fshehtë në makinën larëse e zgjidh këtë problem

A ju ka ndodhur që rrobat të dalin pas larjes “më të zvogëluara” se zakonisht, opsioni i fshehtë në makinën larëse e zgjidh këtë problem

Nëse ndonjëherë jeni zemëruar kur pas larjes rrobat tuaja dolën “më të zvogëluara” se zakonisht, ekziston një mundësi për të parandaluar këtë.

Për të evituar këtë problem, ekziston një buton i fshehur në makinën e larjes së rrobave të cilin mund ta përdorni, transmeton Telegrafi.

Fillimisht, para se të fusni rrobat tuaja të preferuara në lavatriçe, shtypni butonin për t’i larë ato me ujë të ftohtë; rrobat në shumicën e rasteve tkurren kur i ekspozohen ujit të nxehtë.

Gjithashtu mos implementoni cikle të shpejta rrotullimi në makinën larëse dhe gjithashtu shmangni opsionin për t’i terur më shpejtë (kur mundohemi t’ia largojmë lagështinë).

Temperaturat e ulëta - "opsioni i fshehur" në makinën larëse që i than rrobat më shpejt
Lexo po ashtu Temperaturat e ulëta - "opsioni i fshehur" në makinën larëse që i than rrobat më shpejt

Në fund, pasi t’i keni zbatuar të gjitha këto pika. Vendosni rrobat tuaja për t’i terur në ambient të jashtëm për të parandaluar tkurrjen e tyre mos përdorni mjete të tjera. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Burri ndan fotot e

Burri ndan fotot e "iPhone 15 të rremë" që pranoi nga Amazon - reagon kompania

Fun
Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Fun
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Gjarpri tenton të futet në veturën e një gruas në SHBA

Gjarpri tenton të futet në veturën e një gruas në SHBA

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Fun
Kalo në kategori