LAJMI I FUNDIT:

Joshua refuzoi ofertën mbi 10 milionë euro për t’u larguar nga Hearn

Joshua refuzoi ofertën mbi 10 milionë euro për t’u larguar nga Hearn

Anthony Joshua ka zbuluar se ka refuzuar mbi dhjetë milionë euro për t’u larguar nga promovuesi Eddie Hearn dhe të vazhdojë me një të ri.

Kampioni i peshave të rënda në WBA, IBO, IBF dhe WBO, është duke u përgatitur aktualisht që të përballje me Oleksandr Usyk.

Ukrainasi tenton të fitojë titullin WBO, që mbahet nga AJ, me këtë të fundit që zbuloi se si ka pranuar ofertën që të shkëpusë marrëveshjen me Hearn.

Anthony Joshua shfaq fizikun e ‘frikshëm’ para meçit me Oleksandr Usyk
Lexo po ashtu Anthony Joshua shfaq fizikun e ‘frikshëm’ para meçit me Oleksandr Usyk

Duke folur me Gary Neville në emisionin e tij The Overlap , Joshua zbuloi ofertën, ndërsa foli më gjerë për natyrën e marrëdhënies së tij me Hearn dhe kompaninë promovuese Matchroom Boxing.

“Kjo varet vërtet nga tregtia juaj”, shpjegoi Joshua kur u pyet për ndarjen parave në kontratën e një boksieri.

Transformimi trupor i Oleksandr Usyk i ka zënë në befasi edhe kundërshtarët e tij
Lexo po ashtu Transformimi trupor i Oleksandr Usyk i ka zënë në befasi edhe kundërshtarët e tij

“Unë thjesht mund t’ju ofroj një tarifë, kështu që nuk është sikur të ju zotëroj, por mund të blej të drejtat tuaja të imazhit dhe të them se dua të blej të drejta për të gjitha fitimet tuaja të ardhshme”.

“Mund të bëjë marrëveshje me këdo, madje ishte një ofertë mbi dhjetë milionë euro që të nënshkruaj me një kompani, por jo – nuk më bindin këto gjëra”, ka shtuar më tej boksieri britanik. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Bundesliga
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Kalo në kategori