LAJMI I FUNDIT:

Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

Pas vendimit të Lionel Messit për të mos ri-nënshkruar për Barcelonën këtë verë, vëmendja e plotë e klubit tani do të kthehet drejt nënshkrimit të një mesfushori të ri me tipare mbrojtëse, pas largimit të Sergio Busquets.

Reklama

Është një fushë që është thelbësore për Barcelonën për të sjellë përforcime, dhe një nga ata që ka qenë shumë i lidhur është Joshua Kimmich.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, kampionët e La Ligës janë shumë të interesuar për nënshkrimin e 28-vjeçarit dhe ndjenja është e ndërsjellë.

Barcelona do të vazhdojë ndjekjen e Joshua Kimmich, duke llogaritur në faktorin kyç
Lexo po ashtu Barcelona do të vazhdojë ndjekjen e Joshua Kimmich, duke llogaritur në faktorin kyç

Kimmich është “shumë i emocionuar” për të bërë lëvizjen te Barcelona, ​​pasi ai duket të ndjekë hapat e Robert Lewandowskit, i cili bëri lëvizjen verën e kaluar.

Megjithatë, do të jetë një lëvizje shumë e ndërlikuar, pasi Bayern Munich nuk është shumë i gatshëm të shesë Kimmich, kontrata e të cilit nuk skadon deri në fund të sezonit 2024/25, që do të thotë se kampionët e Bundesligës nuk janë nën presion për të arkëtuar para.

Xavi Hernandez e ka identifikuar Kimmich si objektivin e tij numër një për të zëvendësuar Busquets në Barcelonë dhe me dy nga tre palët që dëshirojnë ta bëjnë këtë lëvizje, mund të jetë njëra që do të ketë disa lëvizje gjatë javëve të ardhshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori