LAJMI I FUNDIT:

Barcelona do të vazhdojë ndjekjen e Joshua Kimmich, duke llogaritur në faktorin kyç

Barcelona do të vazhdojë ndjekjen e Joshua Kimmich, duke llogaritur në faktorin kyç

Barcelona po kërkon një pasardhës të Sergio Busquets këtë verë dhe menaxheri Xavi Hernandez e ka bërë të qartë se duhet të jetë prioriteti i tyre numër një, edhe përpara kthimit të Lionel Messit.

Reklama

Xavi shkoi aq larg sa tha se një zëvendësim i Busquets ishte thelbësor për të konkurruar për tituj sezonin e ardhshëm. Kështu, Mundo Deportivo raporton se ata do të vazhdojnë ndjekjen e tyre për mesfushorin e Bayern Munich, Joshua Kimmich.

Mesfushori gjerman ka qenë i lidhur me Barcelonën javët e fundit, pavarësisht raporteve nga Gjermania se ai nuk është në shitje me asnjë çmim.

Lewandowski nuk përmbahet, fton Kimmichin te Barcelona: Ia vlen të vish këtu
Lexo po ashtu Lewandowski nuk përmbahet, fton Kimmichin te Barcelona: Ia vlen të vish këtu

Barcelona synon t’i bëjë të ditur interesin e tyre në mënyrë formale pasi të marrin miratimin e La Ligës për planet e tyre financiare, dhe kështu lejen për të nënshkruar lojtarë pa kufizime.

Vetë Bayerni është në një gjendje fluksi, pasi drejtori sportiv Hasan Salihamidzic dhe Oliver Kahn u shkarkuan, ndërsa në klub u kthye Karl Hainz Rummenigge.

Ekziston një faktor kyç mbi të cilin ata mund të jenë në gjendje të mbështeten – Kimmich është një tifoz i madh i Xavit. Me sa duket ai do të ishte i hapur për të dëgjuar planet e Xavit për të, pasi është rritur duke pasur idhull ish-kapitenin e Barcelonës.

Gavi mund të mbetet në stol sezonin e ardhshëm nëse Barcelona realizon planet e transferimeve të verës
Lexo po ashtu Gavi mund të mbetet në stol sezonin e ardhshëm nëse Barcelona realizon planet e transferimeve të verës

E përditshmja katalanase gjithashtu vë në dukje se Kimmich ka miq në klubin nga Camp Nou siç janë portieri Marc-Andre ter Stegen dhe sulmuesi Robert Lewandowski.

Barcelona ndoshta ka njëfarë besimi në aftësinë e saj për të ofruar Kimmich pasi e bëri këtë me Lewandowski verën e kaluar. Megjithatë, një sërë faktorësh janë të ndryshëm.

Sulmuesi polak ishte në vitin e fundit të kontratës së tij dhe po plaket në mesin e të tridhjetave. Lewandowski gjithashtu doli dhe deklaroi publikisht dëshirën e tij për t’u larguar, diçka që Kimmich mund të mos jetë i gatshëm ta bëjë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori