Legjenda e UFC, Joe Rogan beson se Conor McGregor mund të ketë pësuar thyerjen e tmerrshme të këmbës kundër Dustin Poirier për shkak të stërvitjes pa tampona.

Irlandezi nuk ishte në gjendje të hakmerrej ndaj humbjes së tij në UFC 257 ndaj Poirier kur dyshja u ballafaquan në trilogjinë në kuadër të UFC 264 në korrik.

Kyçi i këmbës së McGregor u they, me Poirier që vulosi një fitore përmes ndërprerjes së mjekut.

Të gjithë po pyesin se si ndodhi që McGregor e theu këmbën – videoja në xhirim të ngadalësuar e shfaq atë më së miri Të gjithë po pyesin se si ndodhi që McGregor e theu këmbën – videoja në xhirim të ngadalësuar e shfaq atë më së miri

Iraldezi pohoi në mediat sociale se ishte një “thyerje e pastër e tibisë” pasi u nxor nga tetëkëndëshi UFC 264 në një barelë.

Notorious iu nënshtrua një operacioni të suksesshëm, por presidenti i UFC, Dana White, ka zbuluar se McGregor mund të jetë jashtë fushave deri në janar të vitit të ardhshëm.

Reklama
Reklama

Rogan tani ka zbuluar se McGregor ishte duke u përpjekur të vraponte në kampin e tij të stërvitjes pa veshur tampona mbrojtës.

Credit: PA

Joe Rogan shpjegon pse ai intervistoi në mënyrë kontroverse Conor McGregorin në tetëkëndësh në UFC 264

Ai pohoi i se McGregor ishte “aq i prirur për të shkatërruar Dustin Poirierin” saqë ai beson se mungesa e tamponave në stërvitje ka lënë efektin.

Duke folur për The Joe Rogan Experience , ai tha: “Më është thënë se McGregor kishte një frakturë stresi në këmbën e tij para se të fillonte lufta”.

McGregor nuk e kishte problem t’u thoshte Poirierit dhe gruas së tij se do t’i vriste kur ata të ishin në gjumë McGregor nuk e kishte problem t’u thoshte Poirierit dhe gruas së tij se do t’i vriste kur ata të ishin në gjumë

“Unë mendoj se ai po përpiqej të vraponte gjatë kampit pa tampona. Nuk e di nëse është e vërtetë. Po merrja mesazhe nga mijëra njerëz dhe disa në kampin e Conor. Ata po thoshin se ai po stërvitej pa tampona”.

Reklama
Reklama

“Ai ishte aq i prirur për të shkatërruar Dustin Poirier sa mund të kishte bërë diçka të tillë [stërvitje pa tampona]. Është e qartë se diçka nuk shkonte me këmbën e tij. Këmba jote thjesht nuk thyhet kështu”, ka shtuar ai më tej.

McGregor këmbënguli se ai u lëndua para humbjes së tij në UFC 264 ndaj Poirier, me Notorious që ofronte dëshmi në rrejtët sociale. /Telegrafi/