LAJMI I FUNDIT:

Joe Rogan ka një teori të vetën se si u bë që Conor McGregor ta thyente këmbën ndaj Dustin Poirierit

Joe Rogan ka një teori të vetën se si u bë që Conor McGregor ta thyente këmbën ndaj Dustin Poirierit

Legjenda e UFC, Joe Rogan beson se Conor McGregor mund të ketë pësuar thyerjen e tmerrshme të këmbës kundër Dustin Poirier për shkak të stërvitjes pa tampona.

Irlandezi nuk ishte në gjendje të hakmerrej ndaj humbjes së tij në UFC 257 ndaj Poirier kur dyshja u ballafaquan në trilogjinë në kuadër të UFC 264 në korrik.

Kyçi i këmbës së McGregor u they, me Poirier që vulosi një fitore përmes ndërprerjes së mjekut.


Të gjithë po pyesin se si ndodhi që McGregor e theu këmbën – videoja në xhirim të ngadalësuar e shfaq atë më së miri
Lexo po ashtu Të gjithë po pyesin se si ndodhi që McGregor e theu këmbën – videoja në xhirim të ngadalësuar e shfaq atë më së miri

Iraldezi pohoi në mediat sociale se ishte një “thyerje e pastër e tibisë” pasi u nxor nga tetëkëndëshi UFC 264 në një barelë.

Notorious iu nënshtrua një operacioni të suksesshëm, por presidenti i UFC, Dana White, ka zbuluar se McGregor mund të jetë jashtë fushave deri në janar të vitit të ardhshëm.

Rogan tani ka zbuluar se McGregor ishte duke u përpjekur të vraponte në kampin e tij të stërvitjes pa veshur tampona mbrojtës.

Credit: PA

Joe Rogan shpjegon pse ai intervistoi në mënyrë kontroverse Conor McGregorin në tetëkëndësh në UFC 264

Ai pohoi i se McGregor ishte “aq i prirur për të shkatërruar Dustin Poirierin” saqë ai beson se mungesa e tamponave në stërvitje ka lënë efektin.

Duke folur për The Joe Rogan Experience , ai tha: “Më është thënë se McGregor kishte një frakturë stresi në këmbën e tij para se të fillonte lufta”.

McGregor nuk e kishte problem t’u thoshte Poirierit dhe gruas së tij se do t’i vriste kur ata të ishin në gjumë
Lexo po ashtu McGregor nuk e kishte problem t’u thoshte Poirierit dhe gruas së tij se do t’i vriste kur ata të ishin në gjumë

“Unë mendoj se ai po përpiqej të vraponte gjatë kampit pa tampona. Nuk e di nëse është e vërtetë. Po merrja mesazhe nga mijëra njerëz dhe disa në kampin e Conor. Ata po thoshin se ai po stërvitej pa tampona”.

“Ai ishte aq i prirur për të shkatërruar Dustin Poirier sa mund të kishte bërë diçka të tillë [stërvitje pa tampona]. Është e qartë se diçka nuk shkonte me këmbën e tij. Këmba jote thjesht nuk thyhet kështu”, ka shtuar ai më tej.

McGregor këmbënguli se ai u lëndua para humbjes së tij në UFC 264 ndaj Poirier, me Notorious që ofronte dëshmi në rrejtët sociale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Përfaqësueset
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori