LAJMI I FUNDIT:

Joe Manganiello edhe zyrtarisht bën kërkesë për divorc nga Sofia Vergara

Joe Manganiello edhe zyrtarisht bën kërkesë për divorc nga Sofia Vergara

Joe Manganiello paraqiti kërkesën për divorc nga Sofía Vergara të mërkurën, vetëm dy ditë pasi çifti njoftoi ndarjen e tyre.

Ai përmendi dallimet e papajtueshme si arsye për ndarjen, raportoi TMZ.

Dokumentet e gjykatës, sipas medias, konfirmuan se ish-partnerët kishin një marrëveshje paramartesore. Secili do të mbajë pasuritë e veta të grumbulluara gjatë bashkimit.


Më 17 korrik Vergara, 51 vjeç, dhe Manganiello, 46 ​​vjeç, konfirmuan ndarjen pas shtatë vitesh martesë, shkruan PageSix.

“Ne kemi marrë vendimin e vështirë për t’u divorcuar. Si dy njerëz që e duam dhe kujdesemi shumë për njëri-tjetrin, ne kërkojmë me mirësjellje respektimin e privatësisë sonë në këtë moment ndërsa lundrojmë në këtë fazë të re të jetës sonë”, thanë çifti në deklaratë.

Deri në njoftimin e ndarjes, kishte disa shenja se dyshja ishin drejt dicorvit.

Në gusht 2022, Vergara mori pjesë në dasmën e Sarah Hyland me Wells Adams pa Manganiello.

Dyshja vendosën gjithashtu vilën e tyre të stilit italian në Beverly Hills, Kaliforni, në treg po atë vit.

Vergara gjithashtu dukej se po kalonte shumë më tepër kohë pa Manganiello muajt e fundit, duke përfshirë edhe një udhëtim vajzash në Itali, ku ajo postoi foto të saj me një rroba banje.

Sofia Vergara ndahet nga bashkëshorti Joe Manganiello pas shtatë vitesh martesë
Lexo po ashtu Sofia Vergara ndahet nga bashkëshorti Joe Manganiello pas shtatë vitesh martesë

Aktori i “Spider-Man” gjithashtu i uroi bukuroshes kolumbiane ditëlindjen në korrik me një postim në rrjetet sociale që shumë e konsideruan si të ftohtë dhe të dyshimtë.

Vergara dhe Manganiello u takuan përmes Jesse Tyler Ferguson në darkën e Shoqatës së Korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë në vitin 2014.

Ylli i “Bent” në atë kohë ishte i fejuar me biznesmenin Nick Loeb, por aktori i lindur në Pittsburgh kërkoi numrin e saj sapo ajo marrëdhënie përfundoi.

Vergara dhe Manganiello më pas u martuan në një ceremoni luksoze në Palm Beach, Florida në nëntor 2015 para 400 të ftuarve, duke përfshirë shumë yje të Holywoodit si Reese Witherspoon dhe Channing Tatum.

Çifti i ndarë nuk kanë fëmijë së bashku. Vergara ka një djalë 31-vjeçar të quajtur Manolo nga martesa e saj e parë me Joe Gonzalez. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Ju djema jeni nga Kosova?", momenti kur Bebe Rexha befasohet nga të rinjtë shqiptarë që i dhuruan tapetin e veçantë

Magazina
Dukagjin Lipa: Nuk fitojmë nga Sunny Hill Festival

Dukagjin Lipa: Nuk fitojmë nga Sunny Hill Festival

Magazina
Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Magazina
Kleofina Pnishi - kush është bukuroshja nga Kosova që ia rrëmbeu zemrën dhe u fejua me yllin e Interit?

Kleofina Pnishi - kush është bukuroshja nga Kosova që ia rrëmbeu zemrën dhe u fejua me yllin e Interit?

Magazina
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli
E ka fituar Big Brother për shkak të lidhjeve familjare që ka me Sarën dhe Lorin, reagon Egla Ceno

E ka fituar Big Brother për shkak të lidhjeve familjare që ka me Sarën dhe Lorin, reagon Egla Ceno

Magazina
Kalo në kategori