LAJMI I FUNDIT:

Jesus: Juve nuk janë të pamposhtur

Jesus: Juve nuk janë të pamposhtur

Mbrojtësi i Romës, Juan Jesus nuk mendon se Juventus janë të pamposhtur.

Reklama

Bianconerët kanë nënshkruar me Miralem Pjanic nga Giallorossët këtë verë, si dhe siguruan shërbimet e golashënuesit më të mirë të sezonit të kaluar në Serie A, Gonzalo Higuain.

Kjo ka çuar në sugjerimet se gara për titull mund të jetë një procesion, por braziliani nuk e sheh atë në këtë mënyrë.

Strootman është mirënjohës për Romën
Lexo po ashtu Strootman është mirënjohës për Romën

“Futbolli është 11 kundër 11. Kam fituar 3-1 në Juventus me Interin, kur ata kishin një ekip shumë të fortë, ndërsa ne kemi pasur një ekip normal. Ajo që ka rëndësi është që ka më shumë karakter dhe nuk ka frikë”, deklaroi Jesus për Il Messaggero, transmeton Telegrafi.

“Ne kemi një skuadër të mirë, ne mund të bëjmë gjëra të mëdha. Kush tjetër mund të kundërshtojë? Napoli, sepse Maurizio Sarri ka punuar shumë mirë dhe ka nxjerrë më të mirën nga ata”, përfundoi mbrojtësi brazilian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori