Jessica Alba ka folur për rrugëtimin e kompanisë së saj miliarda dollarëshe, “The Honest Company”.

Aktorja e kthyer në sipërmarrëse, në një intervistë për People tregoi se absolutisht e dinte se kompania e saj do ta arrinte këtë sukses që ka parë gjatë viteve të fundit, shkruan DailyMail.

Një vështrim i fillimeve të biznesit erdhi pasi kompania “The Honest Company” në maj doli në treg me vlerë 1.44 miliard dollarë.

Foto: People Magazine

Sipas, Albës, ajo ishte fillimisht e sigurt në “The Honest Company” sa që iu desh të ulte vizionin e saj ndërsa përpiqej ta financonte atë.

“Unë në fakt kisha vizionin të madh menjëherë, dhe pastaj më duhej të zbrisja në tokë. Unë thjesht e dija në zemrën time se kjo kompani duhet të ekzistonte. Nëse njerëzit do ta dinin se mund të merrnin shëndetin dhe mirëqenien e tyre në duart e tyre dhe të bënin zgjedhje më të mira, pse nuk do ta bënit ju?”, ka deklaruar aktorja.

Reklama
Reklama

Foto: Jessica Alba/Instagram

Nxitja fillestare për të filluar biznesin kërkoi shumicën e vëmendjes së saj dhe ia mori gjithë kohën e lirë.

“Çdo detaj kishte rëndësi. Kështu që unë nuk kam fjetur shumë, dhe kam punuar e fiksuar edhe gjatë fundjavave”, pranoi ajo.

Ylli i “Fantastic Four ” bashkëthemeloi “The Honest Company” në vitin 2012 me Brian Lee, Sean Kane dhe Christopher Gavigan.

Biznesi shet të gjitha llojet e produkteve për fëmijë, bukurinë dhe mirëqenien dhe i reklamon ato si miqësore me mjedisin falë një liste prej mbi 2.500 kimikatesh që refuzon të përdorë në produktet e saj.

Foto: GC Images

Reklama

Ajo ishte konsumatorja perfekte e mallrave të saj, pasi ajo dhe burri i saj Cash Warren, 42 vjeç, kanë tre fëmijë: Honor, Haven dhe Hayes.

Reklama

Në intervistën e saj, Jessica pohoi se angazhimi i saj ndaj “fakteve dhe të dhënave” ishte ajo që e ndihmoi të fitonte mbi ata që fillimisht dyshuan në vizionin e saj.

“Më pëlqejnë faktet dhe të dhënat, kështu që sa herë që ka një kundërshtues me një listë lavanderi pse gjithçka nuk duhet të ndodhë, më pëlqen të bëj pyetje. “Oh vërtet? Pse nuk mund të funksiononte kjo?” Dhe pastaj ju mblidhni të gjitha të dhënat që ju nevojiten për t’i futur dhe i ‘goditini’ ata mbi kokë me të”, tha ajo.

Reklama

Muajin e kaluar, aksionet e “The Honest Company” ranë më shumë se një të katërtën pasi shitjet ranë në krahasim me vitin 2020, sipas New York Post.

Rënia e rëndësishme erdhi në sektorin e produkteve të pastrimit të kompanisë, pasi konsumatorët kanë ndaluar kryesisht dezinfektuesit, siç bënë në ditët e para të pandemisë së vazhdueshme të coronavirusit. /Telegrafi/

Reklama