Jennifer Aniston aktualisht po bën intervista promovuese duke folur për sezonin e dytë të serialit të saj të suksesshëm “The Morning Show”.

Reklama

Gjatë një paraqitjeje në “The Tonight Show With Jimmy Fallon”, Aniston, e cila luan si moderatore e lajmeve Alex Levy në dramë, zbuloi një nga punët që kishte para se të arrinte të siguronte jetesën si aktore, shkruan DailyMail.

“Unë kam qenë një postiere me biçikletë për një ditë në New York”, rrëfeu Aniston, e cila u transferua nga Los Angeles në New York kur ishte fëmijë.

Foto: NBC

“Kam punuar në një agjenci reklamash pas shkollës. Nëna ime në të vërtetë punonte atje”, shpjegoi 52-vjeçarja.

Reklama

“Pra, për të fituar para shtesë, do të bëja punë të çuditshme. Dhe një ditë postieri i tyre thjesht nuk u shfaq”, u shpreh Aniston.

Reklama

Aniston vazhdoi të fliste për punën, me stafin që e pyeti nëse mund të ngiste një biçikletë, për të cilën ajo tha se mundej.

Foto: NBC

Sidoqoftë, ajo do të përfundonte e papërgatitur për të shëtitur nëpër rrugët plot lëvizje dhe shpesh kaotike të Manhattan.

Ylli i “Friends” vazhdoi të tregoi se sa e rrezikshme ishte një ditë e saj si postiere.

“Në trurin tim, nuk e di se si i mbijetova asaj dite, sepse ishte – të jesh në Fifth Avenue me trafik dhe gjithçka tjetër aty”, kujton ajo.

Reklama

Foto: Apple TV

“Unë mendoj se mund të kem hipur në një taksi vetëm për të përfunduar ditën”.

Ndërkohë, shfaqja e mëngjesit, në të cilën luajnë gjithashtu Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup dhe Mark Duplass, u frymëzua nga libri i Brian Stelter Top of the Morning: Inside the Cutthroat World of Morning TV.

Reklama

Sezoni i dytë i serialit të suksesshëm u shfaq në Apple TV+ më 17 shtator. /Telegrafi/