LAJMI I FUNDIT:

Jeff Bridges zbulon sekretin prapa martesës së tij 43 vjeçare me Susan Geston

Jeff Bridges zbulon sekretin prapa martesës së tij 43 vjeçare me Susan Geston

Kur Jeff Bridges u takua për herë të parë me gruan e tij të ardhshme Susan, e cila po punonte si kamariere ndërsa ishte duke filmuar “Rancho Deluxe” të vitit 1975, ai e dinte se ishte ‘dashuri me shikim të parë’.

Reklama

Dy vjet më vonë, çifti u martuan. Së bashku, ata ndajnë tre vajza: Isabelle, 39 vjeçare, Jessica, 37 vjeçe dhe Hayley, 35 vjeçe.

Aktori i tha revistës People të mërkurën se sekreti prapa martesës së tyre 43 vjeçare është respekti reciprok.

Susan Geston dhe Jeff Bridges (Foto: David Crotty/Patrick McMullan via Getty Images)

“Ne jemi krejt të ndryshëm si njerëz dhe festojmë më shumë sesa të bëjmë gjëra që të na largojnë”, tha 70 vjeçari. “Unë e respektoj mençurinë e saj dhe jam e sigurt që edhe vajzat e bëjnë këtë. Unë kam qenë vërtet i bekuar”.

Isabelle gjithashtu ka thënë se martesa e prindërve të tyre e ka inspiruar atë.

“Ata e duan njëri-tjetrin dhe e pëlqejnë njëri-tjetrin”, sqaroi ajo. “Ata bëjnë një përpjekje për t’i bërë pyetje njëri-tjetrit për atë që tjetri interesohet”.

Susan Geston dhe Jeff Bridges (Foto: Getty Images)

Kohët e fundit Isabelle dhe ylli i “The Big Lebowski” u bashkuan për një libër për fëmijë me titull “Daddy Daughter Day”, të cilin ajo e shkroi dhe e ilustroi.

Libri flet për një baba dhe bijë që fillojnë një sërë aventurash. Kjo ka vënë në dukje se bazohet në lidhjen e ngushtë midis Bridges dhe fëmijëve të tij. /Telegrafi/

Susan Geston dhe Jeff Bridges (Foto: Getty Images)