LeBron James ka vazhduar me paraqitje të jashtëzakonshme këtë edicion në NBA.

Basketbolliti veteran ka qenë fantastik në përballjen që skuadra e tij Los Angeles Lakers e zhvilloi në udhëtim te Memphis Grizzlies, por fatkeqësisht  nuk mjaftoi paraqitja e tij që skuadra nga Kalifornia të fitoj.

Grizzlies kanë shënuar fitore me pesë pikë diferencë, 104:99 përballë Lakers.

Fundori i talentuar amerikan, Ja Morant ishte fantastik në këtë sfidë me 41 pikë, 10 kërcime e dy asistime për skuadrën vendase.

Paraqitje të mirë patën edhe Bane me 20 pikë si dhe Jackson që shtoi 15 të tjera.

LeBron James ishte më efikasi te Lakers me 37 pikë, 13 kërcime e shtatë asistime, derisa Russell Westbrook shtoi 16 pikë, 10, kërcime e 12 asistime. /Telegrafi/