LAJMI I FUNDIT:

James shkëlqen, por nuk i mjafton Lakers që të marrin fitore nga Memphis

James shkëlqen, por nuk i mjafton Lakers që të marrin fitore nga Memphis

LeBron James ka vazhduar me paraqitje të jashtëzakonshme këtë edicion në NBA.

Reklama

Basketbolliti veteran ka qenë fantastik në përballjen që skuadra e tij Los Angeles Lakers e zhvilloi në udhëtim te Memphis Grizzlies, por fatkeqësisht  nuk mjaftoi paraqitja e tij që skuadra nga Kalifornia të fitoj.

Grizzlies kanë shënuar fitore me pesë pikë diferencë, 104:99 përballë Lakers.

Fundori i talentuar amerikan, Ja Morant ishte fantastik në këtë sfidë me 41 pikë, 10 kërcime e dy asistime për skuadrën vendase.

Paraqitje të mirë patën edhe Bane me 20 pikë si dhe Jackson që shtoi 15 të tjera.

LeBron James ishte më efikasi te Lakers me 37 pikë, 13 kërcime e shtatë asistime, derisa Russell Westbrook shtoi 16 pikë, 10, kërcime e 12 asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori