Përfaqësuesja e Kolumbisë fitoi ndaj Polonisë me rezultat 0-3 dhe kështu mbajti gjallë shpresat për fazën e eliminim direkt të Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’.

Lojtari i ndeshjes në këtë takim nga FIFA ishte James Rodriguez.

Edhe pse 26-vjeçari nuk shënoi në këtë takim, ai dhuroi dy asistime.

Por, përveç kësaj James arriti të dhurojë spektakël në fushë duke bërë disa driblime mjaft të bukura.

Duke se James ka gjetur formë e tij më të mirë dhe të gjithë në Kolumbi shpresojnë që ai ta vazhdojë ta bëjë këtë edhe ndaj Senegalit.

Në sezonin e fundit m Bayernin kolumbiani shënoi shtatë gola në Bundesliga nga 23 ndeshje në total.

Ajo që mbahet mend nga James pavarësisht çdo gjëje është goli i tij në Botërorin e vitit 2014. /Telegrafi/