LAJMI I FUNDIT:

“Jam i emocionuar, mezi pres të luaj për këtë klub të madh”, fjalët e para të Rudiger si lojtar i Real Madridit

“Jam i emocionuar, mezi pres të luaj për këtë klub të madh”, fjalët e para të Rudiger si lojtar i Real Madridit

Antonio Rudiger është konfirmuar si një lojtar i ri i Real Madridit dhe mbrojtësi 29-vjeçar ka folur për emocionin e tij për kalimin në kryeqytetin spanjoll.

Real Madridi konfirmoi para disa orësh transferimin e Rudigerit si lojtar i lirë, pasi gjermani vendosi të mos rinovoj kontratën me Chelsean.


Pas Los Blancos konfirmuar mbërritjen e tij, lojtari shkoi në rrjetet sociale për të ndarë një mesazh, me fjalët e para si lojtar i Los Blancos.

Zyrtare: Antonio Rudiger, lojtar i ri i Real Madridit
Lexo po ashtu Zyrtare: Antonio Rudiger, lojtar i ri i Real Madridit

“Jam krenar të njoftoj se do t’i bashkohem Real Madridit ”, shkroi fillimisht Rudiger në profilin e tij privat në Twitter.

“Jam shumë i emocionuar për të gjitha sfidat përpara dhe mezi pres të luaj ndeshjet e mia të para për këtë klub të madh”, mbylli shkrimin e tij gjermani.

Ndryshe, Rudiger do të prezantohet si lojtar i Real Madridit të hënën më 20 qershor në orën 12 pasdite. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori