LAJMI I FUNDIT:

Ja çfarë dallimi të madh në rrogë kishte Hodgson dhe trajneri i Islandës (Foto)

Ja çfarë dallimi të madh në rrogë kishte Hodgson dhe trajneri i Islandës (Foto)
Roy Hodgson trajner si 71 vjeçar

Përfaqësuesja e Anglisë është eliminuar nga Islanda pasi ka humbur me rezultat 1-2.

Reklama

Me të përfunduar takimi Roy Hodgson ka dhënë dorëheqje nga detyra e trajneri dhe po ashtu edhe asistentët e tij, Gary Neville dhe Ray Lewington.

Shkarkimi i Hodgson është pritur mirë nga tifozët pasi ata që nga fillimi nuk kanë qenë në përkrahje të tij. Me këtë rast edhe kanë filluar krahasimet e rrogave në mes të tij dhe trajnerit të Islandës, Lars Lagerback.

Lexo më shumëBusquets-Ramos, kjo që ndodhi gjatë një momenti në pjesën e parë iu ka ikur të gjithëve (Foto)

Tekniku anglez fitonte 3.15 milionë funte në vit, kurse suedezi Lagerback vetëm 346 mijë funte.

Por, këtë herë paratë nuk bënë diferencën dhe ky ishte një kualifikim i merituar për islandezët. /Telegrafi/

Cl_I52LUoAARpr6