Producenti fitues i çmimit Grammy, RedOne, i ka grumbulluar disa yje të njohura për videon e këngës “Don’t You Need Somebody”.

Kështu në klip shfaqen Jennifer Lopez, Cristiano Ronaldo, Priyanka Chopra, Akon, Mila Jovovich, Ryan Seacrest, Rafael Nadal e të tjerë.

Këtë këngë ritmike e kanë kënduar së bashku Enrique Iglesias, R. City, Serayah e Shaggy, derisa yjet pjesëmarrës në klip bëjnë sikur e këndojnë këngën.

RedOne, emri i vërtetë i të cilit është Nadir Khayat, është një producent suedez, këngëtar dhe tekstshkrues.

Ai ka bashkëpunuar me disa prej yjeve më të mëdha, si Lady Gaga, Michael Jackson, U2, Nicki Minaj, Jennifer Lopez, Pitbull, Enrique Iglesias, Shakira, Wyclef Jean, Mariah Carey, One Direction, Marc Anthony, Rod Stewart e shumë të tjerë. /Telegrafi/