Italia ka barazuar në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve ndaj polonisë në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin e Bolognas. Sfida përfundoi me rezultat 1-1.

Sfida filloi me dominim të Shqipërisë, duke krijuar disa raste të mira qysh në fillim të pjesës së parë.

Por, polaku i cili luan në Serie A, Zielinski, pas 40 minutash lojë kaloi në epërsi myasfirët për 1-0.

Me të filluar pjesa e dytë u zhvilluan zëvnëdësimet e para, ku Italia pas ofensivës fitoi një penalti për për 1-1 ku Jorginho realizoi me qetësi (78′).

Deri në fund Italia bëri shumë përpjekje për të fituar, por nuk ja doli dhe ky rezultat konsiderohet negativ për Roberto Mancinin.

Italia dhe Polonia ndajnë pikët në Grupin 3 të Divisionit A të Ligës së Kombeve. Aty është edhe Portugalia që këtë xhiro pushon.

/Telegrafi/