LAJMI I FUNDIT:

Ishte ylli i Eurovisionit, shumëkush nuk e dinte se Hannah Waddingham ka luajtur në “Game of Thrones”

Ishte ylli i Eurovisionit, shumëkush nuk e dinte se Hannah Waddingham ka luajtur në “Game of Thrones”
(Foto: Getty/HBO)

Hannah Waddingham kënaqi shikuesit e Eurovision Song Contest në rolin e prezantueses së festivalit dhe shumëkush nuk e dinte se ajo është shfaqur në sezonin e pestë dhe të gjashtë të serialit të popullarizuar, “Game of Thrones”.

Reklama

48-vjeçarja, përkrah fitueses Loreen, ishte padyshim fytyra më e paharrueshme e Eurosong të këtij viti, që u mbajt në Liverpul. Duke pasur parasysh se ajo është aktore, shumë njerëzve iu ka ikur fakti se ajo shfaqet në seriale shumë të njohura.

Alesha Dixon, Graham Norton dhe Hannah Waddingham - prezantuesit e “Eurovision 2023”
Lexo po ashtu Alesha Dixon, Graham Norton dhe Hannah Waddingham - prezantuesit e “Eurovision 2023”

Derisa roli i saj më i njohur është në serialin “Ted Laso”, Waddingham shfaqet edhe në serialin e njohur, “Game of Thrones”. Në sezonin e pestë dhe të gjashtë të serialit të HBO, ajo luajti personazhin e Septa Unella dhe pati një përvojë shumë traumatike në xhirime që përfshinin 10 orë në ujë.

(Foto: HBO)

“Unë isha e lidhur në një tavolinë prej druri atje për 10 orë me rripa të mëdhenj. Dhe padyshim, përveç lindjes (së fëmijës), ishte dita më e keqe në jetën time”, kishte deklaruar në një intervistë për Collider.

Hannah ishte në rolin e prezantueses së spektaklit në gjysmëfinale dhe finale të Eurovisionit dhe i magjepsi shikuesit me zërin dhe shtatin e saj, derisa videot duke lexuar rregullat e votimit në frëngjisht u bënë shumë shpejt hit në rrjetet sociale. /Telegrafi/