LAJMI I FUNDIT:

Ish-trajneri i Unitedit kthehet në Ligën Premier

Ish-trajneri i Unitedit kthehet në Ligën Premier

Sunderlandi është në bisedime me menaxherin David Moyes për ta zëvendësuar Sam Allardyce, i cili pritet të konfirmohet si trajner i Anglisë, raporton Sky Sports.

Reklama

Allardyce është kandidati kryesor për zëvendësimin e të larguarit Roy Hodgson dhe emërimi i tij mund zyrtarizohet deri në fund të kësaj jave, pas takimeve që ka pasur anglezi me Federatën e Futbollit të Anglisë.

Sunderlandi ka shprehur frustrimin lidhur me lajmet se Allardyce është emëruar përzgjedhës i Anglisë, por së fundmi ka kthyer vëmendjen në gjetjen e pasardhësit të tij, transmeton Koha.net.

Ish-menaxheri i Manchester Unitedit dhe Real Sociedadit pritet të zyrtarizohet menjëherë pas emërimit të Allardyce si përzgjedhës i Anglisë.

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori