LAJMI I FUNDIT:

Ish-lojtari i Arsenalit humbi ndjenjat në shtëpi, suedezi është i shtrirë në spital tash e një javë në gjendje të rëndë

Ish-lojtari i Arsenalit humbi ndjenjat në shtëpi, suedezi është i shtrirë në spital tash e një javë në gjendje të rëndë

Ish-mesfushori i Arsenalit, Kristoffer Olsson është në një ventilator në spital pasi u rrëzua në shtëpi, ka njoftuar klubi i tij aktual FC Midtjylland.

Gjigantët danezë zbuluan se 28-vjeçari ‘humbi vetëdijen’ në shtëpinë e tij të martën, më 20 shkurt dhe më pas u transferua në Spitalin Universitar Aarhus.


Ata thonë se reprezentuesi suedez është ‘i prekur nga një sëmundje në dukje akute e lidhur me trurin, e cila nuk është për shkak të vetëdëmtimit të asnjë lloji dhe as shkaku i faktorëve të jashtëm’.

“Një ekip ekspertësh mjekësorë kryesorë të Danimarkës po punon aktualisht me presion të lartë për të vendosur një diagnozë dhe për të filluar trajtimin e duhur”.

“Që nga pranimi, Kristoffer është i rrethuar nga familja e tij e ngushtë dhe pjesë e stafit të FC Midtjylland dhe po trajtohet nga specialistë të fushës”.

“FC Midtjylland kërkon urgjentisht nga publiku që të tregojë respekt dhe mirëkuptim, në mënyrë që Kristoffer, familja dhe mjekët të kenë qetësinë e nevojshme për të siguruar rikuperimin dhe shërimin e Kristoffer sa më mirë”.

“Të gjithë në FC Midtjylland sigurisht që janë thellësisht të prekur nga sëmundja e papritur e Kristoffer dhe mendimet tona dhe mbështetja e plotë shkojnë për Kristoffer dhe familjen e tij”, thuhet në njoftimin e klubit danez.

Olsson, i cili ka 47 paraqitje për kombëtaren e tij, nënshkroi për Arsenalin në moshën 16-vjeçare për një tarifë prej rreth 200 mijë funte më 2011.

Ai kaloi tre vjet në klub, por ishte i kufizuar në një paraqitje në Kupën e Ligës në 2013. Pastaj u huazua te Midtjylland në vitin 2014, përpara se të nënshkruante një marrëveshje të përhershme me klubin danez vitin e ardhshëm.

Pas periudhave në AIK, Krasnodar dhe Anderlecht, Olsson u rikthye për një periudhë të dytë te Midtjylland, përsëri duke nënshkruar fillimisht në huazim përpara se ta bënte lëvizjen e përhershme vitin e kaluar.

Ai ka luajtur 13 ndeshje në Superligën daneze këtë sezon.

Pas lajmit për gjendjen e tij shëndetësore, ka reaguar edhe Federata Suedeze e Futbollit dhe ish-klubi i tij, Arsenali, duke i uruar mbështetje dhe shërim të shpejtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori